Kto się zakocha w złocie?

Walentynki to dzień, w którym poznamy nową mistrzynię świata w sprincie. Wśród głównych kandydatek do zwycięstwa wymieniane są przede wszystkim Tiril Eckhoff, Marte Roeiseland, Dorothea Wierer.

To właśnie te trzy zawodniczki rozdzieliły między sobą zwycięstwa w dotychczas rozegranych biegach sprinterskich w sezonie 2019/20. Wierer wygrała w Ostersund i Hochfilzen, Eckhoff była najlepsza w Annecy i Ruhpolding, Roeiseland triumfowała w Oberhofie. Poza tą trójką najlepiej w rywalizacji na dystansie 7,5km z dwoma strzelaniami radziła sobie Hanna Oeberg – trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej. Szwedka specjalizuje się w biegach z czterema strzelaniami i nie ma jeszcze w swej karierze wygranej na koncie.

Rok temu w Ostersund na podium znalazły się Anastazja Kuźmina, Ingrid Tandrevold i Laura Dahlmeier. Reprezentantki Słowacji i Niemiec zakończyły już kariery, jedyną zawodniczką, która będzie bronić medalu jest Tandrevold. 23-latka miała świetny początek sezonu, przez moment była nawet liderką Pucharu Świata, ale w styczniowych zawodach tylko raz zdołała zająć miejsce w czołowej dziesiątce i powtórzenie przez nią osiągnięcia sprzed roku będzie małą niespodzianką.

Apetyty na dobry rezultat mają również reprezentantki Polski. Z numerem pierwszym na trasę piątkowego sprintu ruszy Monika Hojnisz-Staręga, której najlepszym tegorocznym osiągnięciem w tej konkurencji jest ósme miejsce w Oberhofie. Dwukrotnie w pierwszej dziesiątce plasowała się Kamila Żuk, która w pucharowej klasyfikacji sprintu zajmuje wysoką dziewiątą pozycję. To właśnie w tej konkurencji była mistrzyni świata juniorek upatruje swojej największej szansy na dobry wynik na tych MŚ.

Na liście startowej są jeszcze dwie reprezentantki Polski – Kinga Zbylut i Magdalena Gwizdoń. Początek rywalizacji o godzinie 14:45. Transmisje w Polsacie Sport Extra i Eurosporcie 1.

LISTA STARTOWA