Skandynawowie najlepsi w supersprintach

Ingela Andersson i Vebjoern Soerum wygrali supersprinty rozgrywane w Martell w ramach Pucharu IBU. Reprezentanci Polski odpadli w kwalifikacjach.

Do biegu finałowego kwalifikuje się najlepsza trzydziestka kwalifikacji. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje. Najwyżej sklasyfikowano Mateusza Janika oraz Karolinę Pitoń - oboje w swoich biegach eliminacyjnych zajmowali 50. miejsce. Anna Mąka uplasowała się w szóstej, a Tomasz Jakieła i Marcin Szwajnos w siódmej dziesiątce. W kwalifikacjach zwyciężyli Emilien Claude z Francji oraz Amy Baserga ze Szwajcarii.

W finałach rywalizacja zaczynała się od nowa. Wśród mężczyzn wygrał Vebjoern Soerum. Trzykrotny mistrz świata juniorów odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w seniorskim Pucharze IBU. Osiem sekund straty do Norwega zanotował Simon Schempp. Utytułowany Niemiec, który nie załapał się do składu swojej reprezentacji na MŚ nieznacznie wyprzedził Kiryła Strelcowa z Rosji. Cała trójka uniknęła pokonywania karnych rund.

W biegu kobiet najszybsza okazała się Ingela Andersson. Szwedka, która zapowiedziała już, że po zakończeniu tego sezonu zakończy karierę strzelała bezbłędnie i o osiem sekund wyprzedziła Jewgienię Pawłową z Rosji. Trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni eliminacji Amy Baserga. Dla młodziutkiej Szwajcarki jest to pierwsze seniorskie podium.

Dalsza część rywalizacji w Martell zaplanowana jest na weekend. W sobotę rozegrany zostanie sprint, w niedzielę odbędą się biegi pościgowe.

WYNIKI
SUPERSPRINT KOBIET - eliminacje
SUPERSPRINT MĘŻCZYZN - eliminacje
SUPERSPRINT KOBIET - finał
SUPERSPRINT MĘŻCZYZN - finał

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Vebjoern Soerum

 Szwecja | kobieta | Ingela Andersson