W niedzielę w Kościelisku dokończono rywalizację w drugich zawodach X edycji „Celuj w Igrzyska”. W siedmiu z ośmiu przypadków zwyciężali ci sami zawodnicy, co w sobotę.

Jedynie wśród młodziczek zwyciężczyni sprintu Natalia Nowak nie obroniła pierwszej pozycji w biegu pościgowym i spadła na szóste miejsce. Jej słabszy dzień wykorzystała Klaudia Niedurny, która na pierwszą pozycję awansowała z trzeciej lokaty po sprincie.

W pozostałych kategoriach triumfatorzy sobotnich sprintów docierali do mety biegu pościgowego na pierwszej pozycji. Byli to Mateusz Gierczyk, Karolina Janko (juniorzy), Bartosz Penkała, Aleksandra Puto (juniorzy młodsi) i Michał Szatkowski (młodzik).

Również wśród młodzików młodszych, którzy w odróżnieniu do starszych kategorii, znów mierzyli się na dystansach sprinterskich zwycięzcy byli ci sami co w sobotę. Dublet skompletowali bowiem Grzegorz Galica z BKS WP Kościelisko i Oliwia Suchy z UKS Statima Biathlon Team.

W rywalizacji seniorów, których stawką były punkty do klasyfikacji Pucharu Polski, najlepsi byli Marcin Szwajnos i Karolina Pitoń.

Uczestników X edycji „Celuj w Igrzyska” czekają teraz już tylko zawody finałowe. Juniorzy oraz juniorzy młodsi o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczą podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wiśle (10-16 lutego), młodzicy i młodzicy młodsi swój finał rozegrają podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Dusznikach-Zdroju (27 lutego-1 marca).

WYNIKI - BIEG POŚCIGOWY
WYNIKI - SPRINTY