Bieg masowy bez liderki PŚ

Tiril Eckhoff z powodu choroby nie wystartuje w niedzielnym biegu ze startu wspólnego. Norweżka wyjechała już do Norwegii.

Liderka Pucharu Świata słabo wypadła już w biegu indywidualnym, gdzie zajęła dopiero osiemnaste miejsce. W sobotę nie uczestniczyła w biegach sztafetowych, nie będzie jej również na starcie niedzielnego biegu masowego.

- Tiril jest przeziębiona. Wraca do domu i tam będzie dochodzić do siebie. Zobaczymy czy sam odpoczynek wystarczy czy też będziemy musieli zastosować jakąś dodatkową kurację - powiedział dla VG Lars Kolsrud, lekarz norweskiej ekipy.

Nieobecność może kosztować Eckhoff utratę prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeśli w niedzielę Dorothea Wierer stanie na podium to podczas pierwszego startu MŚ w Anterselwie to Włoszka wystąpi w żółtym numerze startowym.

Bardziej optymistyczne sygnały napływają z polskiego obozu. Kamila Żuk, która z powodu przeziębienia odpuściła start w sobotniej sztafecie mieszanej, czuje się już lepiej i powinna w niedzielę stanąć na starcie biegu masowego.

Poza Eckhoff z TOP25 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w niedzielnym biegu nie wystartują również Linn Persson, Franziska Preuss, Mona Brorsson i Ołena Pidhruszna.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Żuk

 Norwegia | kobieta | Tiril Eckhoff