Hojnisz-Staręga: To dobry prognostyk przed MŚ

Nie było powtórki sprzed roku, gdy Monika Hojnisz-Staręga ukończyła bieg na 15km w Pokljuce na drugim miejscu. Polka pokazała jednak, że przy dobrym strzelaniu będzie liczyła się w walce o podium w kolejnych startach. - Złapałam swój dobry rytm. Od nowego roku cały czas trzymam się pierwszej dwudziestki – powiedziała Hojnisz-Staręga po wywalczeniu siedemnastego miejsca.

Na półmetku najlepsza z Polek zajmowała trzecie miejsce. Trzy karne minuty uzbierane w drugiej części rywalizacji zepchnęły ją do drugiej dziesiątki.

- Pierwsze dwa strzelania dały dużo do myślenia i ten wynik na półmetku wyglądał dobrze. Później nie było już tak kolorowo. Nie wydaje mi się, żeby o pudłach decydowało zmęczenie. Czułam się dzisiaj świetnie, byłam w stanie trzymać się na trasie szybkich biegaczek i to z pewnością pomogło uzyskać dobry czas biegu – powiedziała Hojnisz-Staręga.

Polka uzyskała ósmy rezultat biegowy i to pomimo, że organizatorzy zmienili nieco układ tras znanych do tej pory.

- Nowe trasy są wymagające, zdecydowanie bardziej techniczne. Jest więcej zjazdów, zakrętów, które trzeba umiejętnie pokonywać. W biegu indywidualnym nigdy nie jest jednak łatwo – powiedziała aktualnie dziewiętnasta zawodniczka klasyfikacji PŚ.

- Złapałam swój dobry rytm. Od nowego roku cały czas trzymam się pierwszej dwudziestki. Najwyższy czas, bo do Mistrzostw Świata został mi już tylko jeden start. Myślę, że to dobry prognostyk przed zawodami w Anterselwie. Dzięki temu głowa jest spokojniejsza – dodała.

Hojnisz-Staręga nie wystartuje w sobotnich biegach sztafet mieszanych.

- Już wcześniej ustaliliśmy z trenerem, że skoro mam pewny start w biegu masowym to może warto odpuścić sztafetę. Nie byłoby łatwo pogodzić trzy starty dzień po dniu, w tym wymagający bieg długi – zakończyła.

W supermikście Polskę reprezentować będzie Andrzej Nędza-Kubiniec i Kinga Zbylut. W sztafecie mieszanej biało-czerwoni pobiegną w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Anna Mąka i Kamila Żuk.

Powiązane newsy

28.02.2021 | Chorzowiania skradli show

27.02.2021 | Polacy szybcy, ale niecelni

27.02.2021 | Dublety Galicy i Jaskólskiej

27.02.2021 | Pierwsze złoto dla Francji

26.02.2021 | W sobotę początek MŚJ

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga