Topór dziesiąta w sprincie!

Kolejne dobre wiadomości napłynęły z Francji. W sprincie podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Klaudia Topór zajęła dziesiąte miejsce. Złoty medal tym razem dla Rosji.

Wywalczyła go Alena Mochowa, dla której igrzyska są prawdziwym rollercoasterem. Zaczęła je od wygranej w biegu długim, potem bardzo słabo spisała się w supermikście, by ponownie okazać się najlepszą w biegu sprinterskim. Radość tym większa, że na podium towarzyszyła jej rodaczka Anastazja Zenowa. Obie spudłowały po razie, a na mecie dzieliły je tylko dwie sekundy. Brązowy medal wywalczyła Anna Andexer z Austrii, która przy takim samym bilansie strzeleckim uzyskała czas gorszy o sześć sekund.

Raz spudłowała również Klaudia Topór. Ze stratą 47 sekund wywalczyła dziesiąte miejsce, co jest najlepszym rezultatem polskich biathlonistek w historii startów na Youth Olympic Games. Do tej pory naszym młodym zawodniczkom udawało się zajmować miejsca co najwyżej w trzeciej dziesiątce.

Pozostałym naszym dwóm zawodniczkom poszło nieco gorzej. Justyna Panterałka z trzema karnymi rundami na koncie zajęła 58. miejsce, trzy lokaty niżej po aż sześciu pudłach uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec.

W środę rozegrana zostanie ostatnia biathlonowa konkurencja igrzysk. Polskę w sztafecie mieszanej reprezentować będzie czwórka: Klaudia Topór, Justyna Panterałka, Jan Guńka, Marcin Zawół.

WYNIKI