Fourcade nowym liderem PŚ!

Martin Fourcade wyraźnie odżył pod nieobecność Johannesa Boe. Francuz wygrał bieg masowy w Oberhofie i objął przewodnictwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zawodnicy rywalizowali wyjątkowo na pętli 2,5km, więc żeby łącznie uzbierać regulaminowe 15km musieli pokonać sześć okrążeń. Po pierwszym strzelaniu na czele znajdowała się trzynasotoosobowa grupa zawodników. Brakowało w niej przede wszystim czwartego w ogólnej punktacji Emilien Jacquelina, który podobnie jak w sobotniej sztafecie, biegał aż trzy karne rundy. Łącznie z aż dziewięcioma pudłami był dzisiaj ostatni.

Na półmetku z dużą przewagą stawce przewodził bezbłędny wówczas Arnd Peiffer. Podczas pierwszej stójki Niemiec spudłował jednak dwukrotnie i dał się wyprzedzić dwóm Francuzom. Na czele biegli Martin Fourcade i Simon Desthieux. To właśnie między tą trójką rozegrała się walka o wygraną. Fourcade spudłował raz i pewnie zmierzał do mety na pierwszym miejscu. Desthieux biegał dwie karne rundy, podczas gdy Arnd Peiffer tylko jedną. W walce na finiszu o drugie miejsce zwyciężył dopingowany przez dwudziestotysięczną widownię Niemiec.

Najlepszym z Norwegów okazał się Johannes Dale, dla którego czwarte miejsce jest nowym rekordem życiowym. Absencja brata negatywnie wpływa na Tarjeia Boe, który z siedmioma karnymi rundami na koncie zajął tylko 25. miejsce. Norweg nie wykorzystał więc szansy awansu na pierwszej miejsce w klasyfikacji generalnej (spadł na czwartą pozycję). Na fotel lidera powrócił Fourcade, który ma teraz 13 punktów przewagi nad Johannesem Boe. 

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU ZE STARTU WSPÓLNEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade