Trzynaste miejsce polskiego supermiksta

Drugi dzień rywalizacji biathlonistów podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży upłynął pod znakiem supermiksta. Anna Nędza-Kubiniec i Marcin Zawół zajęli trzynaste miejsce. Złoto wywalczyli Francuzi.

Faworytami wyścigu był zespół rosyjski. Alena Mochowa i Oleg Domichek w piątkowych biegach indywidualnych byli w końcu najlepsi. Okazało się jednak, że po połączeniu sił byli w stanie wywalczyć jedynie siódme miejsce. Rosjanie biegali w sumie trzy karne rundy, wykorzystali aż czternaście dodatkowych pocisków.

Zdecydowanie lepiej na strzelnicy prezentowali się Francuzi. Jeanne Richard i Mathieu Garcia dobierali tylko siedmiokrotnie i z dużą przewagą sięgnęli po złoto. Dla obojga to drugie krążki wywalczone podczas tych igrzysk. W biegach długich Richard była druga, a Garcia trzeci. 

Srebrny medal wywalczyła para z Włoch Linda Zingerle i Marco Barale, brąz zdobyli Sara i Oscar Anderssonowie ze Szwecji.

Trenerzy Agnieszka Cyl i Rafał Lepel desygnowali do startu Annę Nędzę-Kubiniec i Marcina Zawoła. Niestety już na pierwszym strzelaniu Nędza-Kubiniec biegała wie karne rundy i straciła kontakt z czołówką. Mocniejszym punktem drużyny okazał się Marcin Zawół, który na swoich odcinkach notował kolejno 8. i 2. czas zmiany. Dobrze wiodło mu się na strzelnicy - 20 krążków strącił przy użyciu 23 pocisków. Do mety dotarł jako trzynasty.

Rywalizacja w Station Des Rousses zostanie wznowiona po dniu przerwy. W programie zawodów są jeszcze biegi sprinterskie oraz sztafeta mieszana.