Puchar IBU znów nie dla Dusznik

Puchar IBU, który planowano w Dusznikach-Zdroju na 16-19 stycznia, został przeniesiony do Osrblie. Organizatorzy przegrali z pogodą.

Pomimo dobrego przygotowania organizatorów w odpowiednią liczbę armatek oraz wodę, wysokie temperatury uniemożliwiały dostateczną produkcję sztucznego śniegu. Prognozy pogody na najbliższe dni nie dają nadziei na odpowiednie przygotowanie tras - zapowiadane są bowiem opady deszczu.

Gospodarze obiektu mają naśnieżony stadion, strzelnicę oraz pętlę o długości 1500 m. Niestety wciąż brakuje ponad 1000 m na pętlach liczących 2000 m i 2500 m, które są wymagane do przeprowadzania wszystkich biegów.

Zamiast przenieść się do Dusznik-Zdroju zawodnicy rywalizujący w Pucharze IBU pozostaną kolejny tydzień w Osrblie. Program pozostał bez zmian, z tą różnicą, że zawody zaczną się w środę, a zakończą w sobotę. 

To już trzeci raz w przeciągu ostatnich pięciu lat, gdy w Dusznikach-Zdroju nie udaje się rozegrać zaplanowanych zawodów rangi międzynarodowej. W 2016 roku seniorski Puchar IBU został przeniesiony do Ridnaun, dwa lata później organizację juniorskiej edycji tych zawodów przejęło Nove Mesto na Morawach. Następne zawody rozgrywane pod auspicjami IBU w Dusznikach-Zdroju to Mistrzostwa Europy, które mają odbyć się w dniach 25-31 stycznia 2021 roku.