Szwajnos w kadrze na Oberhof

W czwartek rozpoczną się pierwsze w 2020 roku zawody Pucharu Świata. W Oberhofie Polskę reprezentować będą w większości te same osoby, które startowały w grudniowych pucharach. Jedyną nową twarzą jest Marcin Szwajnos.

Zawodnik BKS WP Kościelisko w grudniu startował w zawodach Pucharu IBU w Ridnaun oraz w Obertilliach. Jego najlepszy rezultat to 56. miejsce w sprincie w tej drugiej miejscowości. Szwajnos w składzie sztafety zastąpi chorego Mateusza Janika. Trzon kadry pozostaje bez zmian, stanowią go Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Ten ostatni ma za sobą udany weekend startów w Pucharze Polski w Kościelisku, gdzie wygrał zarówno bieg indywidualny, jak i sprint.

Trener Michael Greis zdecydował, że do Oberhofu pojedzie ta sama czwórka zawodniczek, która startowała w Ostersund i Hochfilzen. Do Moniki Hojnisz-Staręgi, Kingi Zbylut i Kamili Żuk, które mają już za sobą punktowane występy, ponownie dołączy Magdalena Gwizdoń. Doświadczona biathlonistka BLKS Żywiec będzie walczyć o pierwsze pucharowe punkty. W Oberhofie oprócz sprintu i sztafety rozegrany zostanie również bieg ze startu wspólnego.

W okrojonym składzie na zawody Pucharu IBU ruszy kadra B. W Osrblie wystartują Karolina Pitoń, Anna Mąka, Kamila Cichoń, Tomasz Jakieła, Tadeusz Nędza-Kubiniec i Łukasz Sidorowicz. Brakuje przede wszystkim Joanny Jakieły, która udaje się na zgrupowanie kadry młodzieżowej do Obertilliach.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos