Rusza X edycja

W sobotę zainaugurowana zostanie dziesiąta edycja cyklu "Celuj w Igrzyska". Zawody w Kościelisku otworzą sezon biathlonowy w Polsce i będą zarazem jedną z podstaw do ustalenia składu na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lenzerheide.

Do startu w zawodach zgłoszono aż 270 zawodników i zawodniczek z 21 biathlonowych klubów. Co ciekawe w rywalizacji seniorów zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Polski udział wezmą również kadrowicze przygotowujący się do startu w zawodach Pucharu Świata w Oberhofie.

Pierwotnie gospodarzem inauguracji cyklu miały być Duszniki-Zdrój. Z powodu braku śniegu zawody przeniesione zostały do Kościeliska, gdzie gospodarzom udało się przygotować pętlę liczącą 2,5km. Start pierwszych kategorii każdorazowo o godzinie 10:20. Wyniki zawodów będą jedną z podstaw do ustalenia składu na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lenzerheide.

"Celuj w Igrzyska" to rozgrywany od 2010 roku cykl zawodów profesjonalizujący rywalizację biathlonowej młodzieży i mający wyłonić przyszłych reprezentantów Polski. Jego efekty widać gołym okiem - aż dwanaścioro triumfatorów klasyfikacji generalnej reprezentowało Polskę w zawodach seniorskich na arenie międzynarodowej. W tym gronie są m. in. Kamila Żuk, Kinga Zbylut czy Mateusz Janik.

Oprócz zawodów zaplanowanych na najbliższy weekend do klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" zaliczane będą jeszcze wyniki zawodów rozgrywanych 24-26 stycznia w Kościelisku (wszystkie kategorie), 10-16 lutego w Wiśle (kat. junior i junior młodszy) oraz 27 lutego-1 marca w Dusznikach-Zdroju (kat. młodzik i młodzik młodszy).

LISTY STARTOWE
PROGRAM ZAWODÓW I MAPKI RUND BIEGOWYCH