Piąte miejsce Zawoła i Piczury!

Doskonale spisali się reprezentanci Polski w pierwszej konkurencji Pucharu IBU Juniorów w Martell. Marcin Zawół i Magda Piczura zajęli piąte miejsce w rywalizacji par.

Włoskie Martell to drugi przystanek na mapie tegorocznej edycji Pucharu IBU Juniorów. Przed tygodniem w Pokljuce Marcin Zawół był najlepszym z polskich juniorów w sprincie, z niezłej strony pokazał się również w supermikście, gdzie wspólnie z Natalią Tomaszewską był siódmy. Teraz partnerowała mu Magda Piczura, dla której starty w Słowenii były mniej udane. W biegu indywidualnym zaliczyła upadek, musiała wycofać się z rywalizacji, w efekcie zabrakło jej w sprincie i rywalizacji drużynowej.

Supermikst w Martell był rozgrywany w formacie, w którym jako pierwsi na trasie pojawiali się mężczyźni, paniom przyszło w udziale przyprowadzenie sztafety do mety. Zwycięstwo odnieśli fenomenalni u progu sezonu Szwajcarzy Leia Meier i Niklas Hartweg. Na podium nie zabrakło mocnych wśród juniorów zespołów z Włoch i Niemiec. Na równych prawach z najlepszymi rywalizowali dzisiaj Polacy. Na półmetku podopieczni Łukasza Słoniny i Rafała Lepela z kadry młodzieżowej zajmowali nawet trzecie miejsce!

W drugiej części rywalizacji Zawół i Piczura uniknęli co prawda pokonywania karnej rundy, ale dobierali sześciokrotnie i stracili kontakt z drużynami walczącymi o podium. Piąta lokata w gronie 25 sztafet i tak jest świetnym rozpoczęciem czterodniowej rywalizacji w ramach Pucharu IBU Juniorów. 

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magda Piczura