Juniorskie miksty w dziesiątce

Siódme miejsce w supermikście i dziewiąta lokata w sztafecie mieszanej - to dorobek Polski z ostatniego dnia rywalizacji w Pucharze IBU Juniorów w Pokljuce.

W wyścigu par udział wzięło aż 29 zespołów, w tym debiutująca w konkurencjach drużynowych Grenlandia. Obok Ukaleq Slettemark, a więc mistrzyni świata juniorek młodszych ze stycznia tego roku wystartował jej młodszy brat Sondre. Wyspiarze po pierwszej zmianie znajdowali się nawet na czele, ale ostatecznie ukończyli na 16. miejscu. Wygrali Francuzi przed zespołami Słowenii i Włoch. Natalia Tomaszewska i Marcin Zawół finiszowali na siódmym miejscu, które zawdzięczają dużo lepszej postawie w drugiej części rywalizacji.

Również w drugiej konkurencji podopiecznym trenerów Łukasza Słoniny i Rafała Lepela udało się zająć miejsce w czołowej dziesiątce. Daria Gembicka, Patrycja Stanek, Jan Guńka i Wojciech Skorusa wywalczyli dziewiąte miejsce. Pozycja ta mogła być lepsza gdyby nie trzy karne rundy. Wygrała Szwajcaria z świetnymi u progu sezonu Amy Basergą i Niklasem Hatrtwegem. Na podium znalazły się jeszcze ekipy Niemiec i Rosji.

W przyszłym tygodniu rywalizacja w Pucharze IBU Juniorów przeniesie się do Martell.

WYNIKI:
SUPERMIKST
SZTAFETA MIESZANA