Podobnie jak miało to miejsce w Ostersund, jeden niecelny strzał nie przeszkodził Dorothei Wierer w odiniesieniu zwycięstwa w sprincie w Hochfilzen. Podobnie jak w Szwecji, tak i w Austrii Włoszka miała w trakcie biegu obawy o swój wynik.

Po biegu Wierer podkreślała, że nie jest do końca pewna o swoją dyspozycję. Stąd zachowawcze myśli w trakcie wyścigu.

- Po pudle w pierwszym strzelaniu myślałam, że wyścig się dla mnie skończył​. Trenerzy powiedzieli mi jednak, że mam tylko 16 sekund straty. Skoncentrowałam się na strzelaniu w stójce i wszystko się udało – powiedziała.

W Hochfilzen trudno było narzekać na warunki na trasie, jednak zawodniczka nie czuła się najlepiej na nartach.

- Czasami startujesz i nie masz tego uczucia, nie wiesz czy jesteś szybka czy wolna. Nie wiadomo jak się sprawy mają – stwierdziła.

Po biegu sztafetowym w Ostersund Ingrid Landmark Tandrevold wyznała, że jej problemy na strzelnicy wynikają najczęściej z przyczyn natury mentalnej. Tym razem udało się jej utrzymać koncentrację i jako jedna z dziesięciu zawodniczek w stawce uniknęła karnych rund.

- Staram się nadmiernie nie komplikować. Mam tendencję, że na treningach strzelam bardzo dobrze, robię to, co powinnam, a na zawodach robię coś zupełnie innego. Staram się przenieść koncentrację z treningów na zawody – przyznała.

Tandrevold wystartowała z numerem 39, a więc pół minuty po Wierer 38. Dzięki temu Norweżka przez cały bieg widziała, jak radzi sobie na trasie jej rywalka.

- Miała numer startowy tuż przede mną i było to bardzo denerwujące, bo ciągle widziałam ją rundę przede mną. Szukałam wzrokiem żółtej koszulki i wiedziałam, że ona jest liderką, a ja jestem numerem dwa. Nie dogoniłam jej, ale i tak jestem zadowolona – podsumowała.

Swietłana Mironowa wystartowała wcześniej niż dwie najgroźniejsze rywalki i w pewnym momencie to ona plasowała się na czele stawki.

 - Po drugim strzelaniu dostałam informację, że jestem liderką, a Dorothea i Ingrid są za mną. Na pewno odczułam przez to presję na ostatniej rundzie i niestety nie udało mi się utrzymać pierwszej pozycji, ale jestem zadowolona z trzeciego miejsca – opowiedziała.

Bieg pościgowy pań zaplanowano na 15 grudnia, początek o 12.00.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Swietłana Mironowa

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer