Punkty Tomaszewskiej i Bałęcznego

W Pokljuce zainaugurowano kolejny sezon zmagań w ramach Pucharu IBU Juniorów. W biegach indywidualnych najlepiej z Polaków zaprezentowali się Natalia Tomaszewska i Łukasz Bałęczny.

W biegu juniorek na dystansie 12,5km triumfowała Lisa Maria Spark. Niemka spudłowała raz i o 22 sekundy wyprzedziła Amy Basergę ze Szwajcarii, która do czasu biegu miała doliczone dwie minuty kary. Na najniższym stopniu podium stanęła Batrice Trabucchi z Włoch.

Cztery minuty i czterdzieści sekund do zwyciężczyni straciła najlepsza z Polek. Była nią Natalia Tomaszewska, która była bezbłędna na leżaku, ale w stójce zarobiła aż cztery minuty kary. W efekcie zajęła 31. miejsce.

Lokatę wyżej w rywalizacji mężczyzn uplasował się Łukasz Bałęczny. Zawodnik AZS AWF Katowice spudłował tylko raz podczas pierwszego strzelania i do mety dotarł z czasem o pięć minut gorszym od zwycięzcy. Został nim Niklas Hartweg ze Szwajcarii, który w styczniu tego roku został mistrzem świata juniorów młodszych w tej specjalności. Na podium towarzyszyli mu w czwartek Danił Serochwostow z Rosji oraz Max Barchewitz z Niemiec.

BIEG INDYWIDUALNY JUNIOREK
BIEG INDYWIDUALNY JUNIORÓW

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Bałęczny

 Polska | kobieta | Natalia Tomaszewska