Życiowy wynik Jakieły

Drugie miejsce w kwalifikacjach, piętnasta lokata w finale - to dorobek Joanny Jakieły w supersprincie inaugurującym zmagania w ramach Pucharu IBU w Ridnaun. Polka imponowała formą biegową!

Przez całe lato 20-latka z Kościeliska trenowała pod okiem Michaela Greisa w kadrze A. Niemiecki szkoleniowiec w przedsezonowych wypowiedziach mocno chwalił swoją najmłodszą podopieczną. Ta potwierdziła, że słowa te nie były rzucone na wiatr. Jakieła z świetnej strony pokazała się już w eliminacjach. Dwukrotnie strzelała bezbłędnie, co zdarzyło się jej pierwszy raz w karierze w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Do zwyciężczyni Anastazji Merkuszyny strarciła niespełna dwie sekundy.

W finale niemal przez cały bieg utrzymywała się w czołówce. Przed ostatnim strzelaniem zajmowała piąte miejsce. Dwie karne rundy spowodowały, że osunęła się na piętnaste miejsce. Oznacza to, że po raz pierwszy w karierze wywalczyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Na pierwszy plan wysuwa się jednak inne osiągnięcie - Jakieła podczas rywalizacji finałowej uzyskała najlepszy czas biegu!

Zwycięstwo odniosła Ingela Andersson ze Szwecji przed Anastazją Merkuszyną z Ukrainy i Lou Jeanmonnot z Francji. Pozostałe Polki odpadły w kwalifiakcjach. Podobny los spotkał naszych biathlonistów. Najlepszy z nich, Tadeusz Nędza-Kubiniec, zajął 65. miejce. W biegu mężczyzn triumfował Lars Helge Birkeland z Norwegii, a na podium towarzyszyli mu Rudy Zini z Włoch oraz Martin Perrillat Bottonet z Francji.

Piątek w Ridnaun będzie dniem przerwy. W sobotę rozegrane zostaną sprinty, a na niedzielę zaplanowano biegi sztafet mieszanych.

SUPERSPRINT MĘŻCZYZN - ELIMINACJE
SUPERSPRINT MĘŻCZYZN - FINAŁ
SUPERSPRINT KOBIET - ELIMINACJE
SUPERSPRINT KOBIET - FINAŁ

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła