Ridnaun na żywo

Ridnaun będzie gościć drugie w tym sezonie zawody Pucharu IBU. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie. W czwartkowym supersprincie udział weźmie ośmioro Biało-Czerwonych.

Po raz pierwszy w historii zawody rangi Pucharu IBU transmitowane będą w inernecie. Obraz ma być realizowany z wykorzystaniem pięciu kamer, każdy z oglądających samemu będzie mógł wybierać, który punkt trasy chce śledzić. Przekaz video dostępny będzie pod adresem: www.biathlon.fans

Pierwsza transmisja - z kwalifikacji do supersprintu kobiet - już w czwartek o godzinie 10:30. Na starcie staną cztery reprezentantki Polski: Karolina Pitoń, Joanna Jakieła, Anna Mąka oraz Kamila Cichoń. W biegu eliminacyjnym mężczyzn wystartują Mateusz Janik, Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła i Tadeusz Nędza-Kubiniec. Wszyscy oni od soboty przebywali w Obertilliach na konsultacji szkoleniowej kadry B pod okiem trenera Adama Jakieły. Wyjątkiem w tym gronie był Mateusz Janik, który do grupy dołączył po startach w Pucharze Świata w Ostersund. W Ridnau nie wystartuje we wszystkich konkurencjach, bo w niedzielę uzupełni skład sztafety podczas Pucharu Świata w Hochfilzen.

W czwartek zainauguruje również kolejna edycja Pucharu IBU Juniorów. W Pokljuce rozegrane zostaną biegi indywidualne, na listach startowych nie brak podopiecznych Łukasza Słoniny i Rafała Lepela z kadry młodzieżowej. W rywalizacji juniorek wystartują Natalia Tomaszewska, Anna Nędza-Kubiniec, Daria Gembicka, Magda Piczura, Patrycja Stanek i Karolina Janko, wśród juniorów na starcie pojawią sie Łukasz Bałęczny, Michał Neumann i Wojciech Skorusa.

Powiązane newsy

28.02.2021 | Chorzowiania skradli show

27.02.2021 | Polacy szybcy, ale niecelni

27.02.2021 | Dublety Galicy i Jaskólskiej

27.02.2021 | Pierwsze złoto dla Francji

26.02.2021 | W sobotę początek MŚJ