Tarjei Boe zaskoczony pytaniami o wagę

Tarjei Boe udanie rozpoczął sezon startowy 2019/20. W sprincie na inaugurację Pucharu Świata w Ostersund zajął drugie miejsce. Po biegu musiał się zmierzyć z - jak się okazało - dość niefortunnym pytaniem.

Jeden z dziennikarzy po zwyczajowej konferencji prasowej z udziałem trójki najlepszych biathlonistów danego biegu zapytał starszego z braci Boe o odchudzoną sylwetkę, jaką jego zdaniem może się pochwalić w tym roku. 

- Schudłem? Może tak. Nie jestem pewien z czego to wynika, trochę mniej trenuję na siłownii - odparł Tarjei.

Chwilę później w rozmowie z dziennikarzami norweskiej telewizji przyznał, że takie pytania są jego zdaniem nie na miejscu.

- Tę sytuację traktuję trochę jak żart. Przy stawianiu takich pytań należy zachować szczególną ostrożność, bo dotykają spraw osobistych - uciął temat Boe.

W sukurs swojemu koledze z reprezentacji poszła Ingrid Landmark Tandrevold, która w podobnym tonie skomentowała tę sprawę.

- Kobiecie pewnie takiego pytania nikt by nie zadał, a skoro tak to nie należy go zadawać również mężczyźnie. Nie powinno się ingerować w takie tematy jak utrata wagi, to może być przecież kwestia zdrowia danej osoby - powiedziała.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe