Szwedka godzi Rosjanki

Irina Starych i Jekaterina Głazyrina utrzymały pozycje w pierwszej trójce biegu pościgowego, ale zwycięstwo w nim odniosła Elisabeth Hoegberg. Wygrana Szwedki zakończyła kilkudniowe zmagania w ramach Pucharu IBU w Sjusjoen.

Doświadczona Hoegberg atakowała z piątego miejsca po sprincie. Bieg rozpoczęła od karnej rundy, ale po dwóch kolejnych bezbłędnych strzelaniach wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do mety. Walkę o drugie miejsce między soba stoczyły Irina Starych i Jekaterina Głazyrina. Jeszcze 600m przed metą w uprzywilejowanej sytuacji była ta druga, szarża Starych w samej końcówce okazała się jednak skuteczna. Do Hoegberg lepsza z Rosjanek straciła piętnaście sekund.

Sporym awansem może się pochwalić Synnoeve Solemdal. Norwezka, która w przeszłości pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium MŚ w biegach sztafetowych, startowała jako dziewiętnasta, a finiszowała tuż za podium. Nieudany start zanotowała z kolei Ołena Pidhruszna. Utytułowana Ukrainka z drugiego miejsca po sprincie osunęła się na ósmą pozycję na mecie biegu pościgowego. Po drodze 33-latka zanotowała trzy karne rundy.

Liderką klasyfikacji generalnej Pucharu IBU po 3 z 21 planowanych w tym sezonie biegów jest Irina Starych, która o dwa punkty wyprzedza Elisabeth Hoegberg. Kolejne zawody planowane są w dniach 12-15 grudnia w Ridnaun. Tam na starcie powinniśmy już zobaczyć reprezentantki Polski.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Irina Starych

 Szwecja | kobieta | Elisabeth Hoegberg