Udany atak Nawratha

Wygraną Philippa Nawratha zakończyła się rywalizacja mężczyzn podczas Pucharu IBU w Sjusjoen. Niemiec awansował w biegu pościgowym na pierwsze miejsce z czwartego po biegu sprinterskim.

Dla Nawratha to druga wygrana w karierze na tym szczeblu rywalizacji. Niemiec może mieć małe deja vu, gdyż poprzednio również triumfował w biegu pościgowym kończącym pierwsze w sezonie zawody Pucharu IBU. Było to rok temu w Idre. W dzisiejszym starcie zanotował tylko jedną karną rundę i o 27 sekund wyprzedził zwycięzcę sprintu Fredrika Gjesbakka.

Miejsce na podium utrzymał Lukas Fratscher, który może mówić o niezwykle udanym początku sezonu. W każdym z trzech startów w Sjusjoen notował lokaty w pierwszej trójce. Liderem klasyfikacji z jednopunktowa przewagą jest jednak Gjesbakk.

Nieudany start zanotował Sindre Pettersen, który z drugiego miejsca na starcie osunął się w klasyfikacji na trzynastą pozycję. Nieco lepiej wypadli Rosjanie - w sprincie zabrakło ich w TOP10, a w biegu pościgowym Said Karimulla Khalili awansował na piąte, Wasilij Tomszyn na szóste, a Kirył Strelcow dziesiąte miejsce.

WYNIKI
KLASYFIKACJA GENERALNA