Byłe dopingowiczki trzymają się mocno

W drugim sprincie w Sjusjoen główne role odegrały Rosjanki. Wygraną w Pucharze IBU odniosła Irina Starych, trzecia była Jekaterina Głazyrina. Obie w przeszłości były dyskwalifikowane za stosowanie niedozwolonych środków.

Starych nie mogła startować w latach 2014-2016, Głazyrina po dwuletniej dyskwalifikacji powróciła do rywalizacji latem tego roku. Obie u progu sezonu potwierdzają aspiracje do dołączenia do pierwszej reprezentacji. 32-letnia Starych strzelała bezbłędnie i o pięć sekund wyprzedziła mistrzynie olimpijską Ołenę Pidhruszną. Jej rodaczka i rówieśniczka spudłowała raz i na trasę niedzielnego biegu pościgowego ruszy ze stratą 12 sekund.

Blisko podium uplasowała się trzecia z Rosjanek. Anastazja Porszniewa, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Morozowa, przegrała trzecie miejsce o zaledwie sekundę.

Życiowy rezultat w rywalizacji seniorskiej osiągnęła Ukaleq Astri Slettemark. Biathlonistka z Grenlandii wywalczyła dziesiąte miejsce. Mistrzyni świata juniorek młodszych podobne miejsce mogła wywalczyć już w pierwszym ze srpintów. W czwartek omyłkowo pobiegła jednak jedną karną rundę za mało i z dwoma minutami kary sklasyfikowana została w czwartej dziesiątce.

Polki w Sjusjoen nie startują. Do rywalizacji przystąpią podczas zawodów w Ridnaun.