Zmiana organizatora nartorolkowych MŚ

Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała o zmianie organizatora najbliższej edycji Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Kontiolahti.

Fiński ośrodek w czerwcu tego roku otrzymał jednak prawo organizacji zawodów otwarcia przyszłorocznego Pucharu Świata w nowej formule. Kontiolahti jest też gospodarzem marcowego Pucharu Świata w sezonie 2019/2020. Organizacja letnich mistrzostw oznaczałaby, że w przeciągu dziewięciu miesięcy 2020 rodek miejscowy komitet organizacyjny musiałby się zmierzyć z przeprowadzeniem trzech globalnych imprez.

IBU pospieszyło na ratunek i zdjęło z Finów ciężar organizowania nartorolkowych Mistrzostw Świat, które przeniesiono do Ruhpolding. Impreza planowana jest w dniach 19-23 sierpnia 2020 roku.

- Nasi trenerzy zapowiedzieli już, że w zawodach wystartują wszyscy czołowi niemieccy biathloniści. Kibice mogą się szykować na wspaniałe zawody - skomentował decyzję prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego Franz Steinle.

Po raz ostatni letnie MŚ gościły w Niemczech dziesięć lat temu. Gospodarzem był inny znany z zimy obiekt pucharowy - Oberhof. Gwiazdą imprezy była wówczas zdobywczyni trzech złotych medali Magdalena Neuner.

Organizatorem MŚ w biathlonie na nartorolkach w 2021 roku pozostaje Nove Mesto.