Tytuły w sprincie dla Hojnisz-Staręgi i Guzika

W sobotę rozdano pierwsze medale Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Tytuły mistrzowskie w sprincie wywalczyli Monika Hojnisz-Staręga i Grzegorz Guzik.

Wśród seniorów i seniorek obyło się bez niespodzianek wygrali najwyżej klasyfikowani w Pucharze Świata za ubiegły sezon. Bardziej przekonujące zwycięstwo odniósł Grzegorz Guzik, który pokonał broniącego tytułu Mateusza Janika z przewagą ponad minuty. Po brązowy medal sięgnął Przemysław Pancerz, który wyprzedził etatowych kadrowiczów Andrzeja Nędzę-Kubińca i Łukasza Szczurka.

Monika Hojnisz-Staręga znalazła z kolei godną rywalkę w osobie Magdaleny Gwizdoń. Weteranka biathlonowych tras popisała się świetnym strzelaniem w stójce i tylko z jedną karną rundą po leżaku uzyskała czas gorszy tylko o siedemnaście sekund od Hojnisz-Staręgi. Najlepsza polska biathlonistka ubiegłego sezonu rozpoczęła świetnie, bo od bezbłędnego strzelania w postawie leżąc. W stójce już tak dobrze nie było, ale trzy karne rundy nie pozbawiły jej wygranej. Na podium mimo kiepskiej skuteczności na strzelnicy uplasowała się Kamila Żuk. Multimedalistka światowych imprez juniorskich spudłowała aż pięciokrotnie. Poza podium znalazły się czwarta Anna Mąka, piąta Joanna Jakieła oraz szósta Magda Piczura.

Jakieła była piąta wśród seniorek, ale najlepsza w kategorii juniorek. Złoty medal i tytuł mistrza Polski juniorów powędrował do Przemysława Pancerza.

Przed południem rywalizowały młodsze kategorie. Zwycięstwa odnieśli Patrycja Mecler, Hubert Matusik (młodzicy), Patrycja Stanek oraz Jan Guńka (juniorzy młodsi).

W niedzielę dokończenie mistrzostw. Młodzicy i młodziczki powalczą w biegu indywidualnym, pozostali zmierzą się w biegu pościgowym, w którym zawodnicy startować będą w pięciosekundowych interwałach.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga