Nartorolkowe Mistrzostwa Polski już w ten weekend

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach będą wyjątkowe nie tylko dlatego, że po raz pierwszy w historii zawitają do Czarnego Boru. Nowością będzie transmisja video z zawodów, którą będzie można śledzić na ekranach telewizorów, laptopów czy smartfonów.

Do tej pory nartorolkowe mistrzostwa kraju gościły głównie w Dusznikach-Zdroju, które jako jedyne dysponowały obiektem biathlonowym z asfaltowymi trasami. We wrześniu ubiegłego roku dzięki staraniom władz lokalnych i przy wsparciu Ministerstwa Sportu otwarto zmodernizowany stadion biathlonowy w Czarnym Borze. Łączna długość tras nartorolkowych na obiekcie wynosi 3260m. Wrześniowe mistrzostwa kraju będą pierwszą imprezą rangi mistrzowskiej na nowym stadionie.

W programie zawodów tradycyjnie znalazły się sprint oraz bieg pościgowy. Oprócz najbardziej prestiżowej kategorii seniorów o medale powalczą również juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Ci ostatni zamiast biegu pościgowego powalczą w biegu indywidualnym. Początek zawodów każdorazowo o godzinie 10:00, najstarsze kategorie rywalizować będą popołudniu.

W mistrzostwach zapowiadany jest start całej krajowej czołówki. Nowe trasy nartolkowe w Czarnym Borze w warunkach startowych przetestują podopieczne trenera Michaela Greisa z kadry seniorek, członkowie kadry seniorów trenera Adama Kołodziejczyka, jak również zawodnicy i zawodniczki z kadry B trenera Adama Jakieły oraz kadry młodzieżowej prowadzonej przez trenerów Łukasza Słoninę i Rafała Lepela. Przed rokiem po tytuły mistrzowskie wśród seniorów sięgali Mateusz Janik, Kinga Zbylut (sprint), Grzegorz Guzik oraz Krystyna Guzik (bieg pościgowy).

Nowością będzie transmisja video z zawodów, którą będzie można śledzić na ekranach telewizorów, laptopów czy smartfonów! Relacje z Czarnego Boru będzie można śledzić zarówno na Facebooku na profilu Polskiego Związku Biathlonu, jak również na YouTube na kanale LiveToShow.tv. Player z transmisją widnieje również na stronie głównej Biathlon.pl.

Codziennie planowanych jest pięć godzin transmisji przeprowadzanych w dwóch turach. Od 10:00 śledzić będzie można zmagania młodzików i juniorów młodszych, cztery godziny później rozpocznie się relacja biegu juniorów i seniorów. Oprócz rywalizacji sportowej w obrazku śledzić będzie można również ceremonię otwarcia mistrzostw, poszczególne dekoracje medalowe oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. Zapis transmisji będzie dostępny również po jej zakończeniu.

Kibiców przybyłych na stadion Melafiru w Czarnym Borze oprócz emocji związanych ze startami biathlonistów czeka jak zwykle sporo dodatkowych atrakcji – w tym loteria fantowa oraz strefa zabaw dla dzieci prowadzona przez profesjonalnych animatorów. Warto dodać, że prognozy pogody zapowiadają przyjemną, bezdeszczową aurę.