Styczeń bez Johannesa?

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za sezon 2018/19 utrudni sobie powtórzenie takiego osiągnięcia w kolejnym roku. Johannes Boe zamierza bowiem odpuścić część startów w styczniu. Wszystko po to by być przy narodzinach swojego dziecka.

26-latek i jego małżonka spodziewają się potomstwa. Rozwiązanie planowane jest na styczeń 2020 roku. Norweg nie wyobraża sobie by w tak ważnym momencie nie towarzyszyć swojej żonie.

- Zależy mi na tym by być przy porodzie. Zdaję sobie sprawę, że styczeń bywa kluczowy w kontekście walki o kryształową kulę, ale w porównaniu z narodzinami dziecka pucharowe punkty nie mają większego znaczenia - powiedział Boe w wywiadzie dla telewizji NRK.

- W planie A jest pominięcie tylko zawodów w Oberhofie, plan B zakłada opuszczenie dwóch weekendów. Jest jeszcze plan C według, którego w styczniu w ogóle nie pojawię się na starcie - dodał młodszy z braci Boe.

W pucharowym kalendarzu na styczeń 2020 roku planowane są zawody w Oberhofie (9-12 stycznia), Ruhpolding (15-19 stycznia) oraz Pokljuce (23-26 stycznia).

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe