Hojnisz-Staręga szósta w zawodach u Fourcade'a

Monika Hojnisz-Staręga zajęła szóste miejsce w zawodach “Martin Fourcade Nordic Festival”, które odbyły się w sobotę w Annecy. Polka znalazła się w elitarnym gronie ośmiu biathlonistek, które rywalizowały o wygraną w zawodach pokazowych.

Do tej pory nartorolkowe zawody biathlonowe organizowane były głównie w Niemczech (Puttlingen, Wiesbaden) oraz w Norwegii (Blink Festival). Teraz po raz pierwszy podobna impreza odbyła się we Francji, a w ich organizację zaangażował się sam Martin Fourcade.

Dla Moniki Hojnisz-Staręgi był to już drugi występ tego lata w podobnej imprezie. W drugi weekend sierpnia rywalizowała w City-Biathlon w Wiesbaden, gdzie zajęła drugie miejsce. Polka rozdzieliła wówczas na podium Lisę Vittozzi i Dorotheę Wierer.

Włoszki ponownie pokazały, że zeszłoroczna zima nie była w ich wykonaniu dziełem przypadku i w Annecy ponownie zdominowały rywalizację. W biegu, który swym formatem przypominał bieg masowy wygrała Vittozzi o piętnaście sekund przed Wierer. Tym razem na podium towarzyszyła im Justine Braisaz, która wywalczyła trzecie miejsce.

Kolejne pozycje zajęły Kaisa Makarainen i Paulina Fialkova. Monika Hojnisz-Staręga tym razem uplasowała się na szóstym miejscu. W osiągnięciu lepszej lokaty Polce przeszkodziło strzelanie, spudłowała bowiem aż ośmiokrotnie. Po powrocie z Annecy Hojnisz-Staręga dołączyła do zgrupowania kadry seniorek. Podopieczne Michaela Greisa od piątku trenują w Ruhpolding.

Gospodarz zawodów w Annecy okazał się być mało gościnny i wygrał rywalizację mężczyzn. Fourcade wyprzedził Benedikta Dolla oraz Lukasa Hofera.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade