Kolejny sprawdzian Hojnisz-Staręgi

Monika Hojnisz-Staręga otrzymała zaproszenie do udziału w “Martin Fourcade Nordic Festival”, który odbędzie się 31 sierpnia w Annecy. Polka znalazła się w elitarnym gronie ośmiu biathlonistek, które będą rywalizować o wygraną w zawodach pokazowych.

Do tej pory nartorolkowe zawody biathlonowe organizowane były głównie w Niemczech (Puttlingen, Wiesbaden) oraz w Norwegii (Blink Festival). Teraz po raz pierwszy podobna impreza odbędzie się we Francji. W ich organizację zaangażował się sam Martin Fourcade.

– W tego typu zawodach startuję od 10 lat. Wiem jaki mają wpływ na wzrost popularności dyscypliny. Zawsze marzyłem o tym, aby tymi wyjątkowymi emocjami podzielić się z francuską publicznością – powiedział Martin Fourcade, który do udziału w wydarzeniu zaprosił największe gwiazdy światowego biathlonu.

W tym gronie znalazła się również Monika Hojnisz-Staręga, dla której będzie to już drugi występ tego lata w podobnej imprezie. W drugi weekend sierpnia rywalizowała w City-Biathlon w Wiesbaden, gdzie zajęła drugie miejsce. Polka rozdzieliła wówczas na podium Lisę Vittozzi i Dorotheę Wierer. Z Włoszkami przyjdzie jej ponownie rywalizować w Annecy. Oprócz nich na starcie staną również Kaisa Makarainen, Paulina Fialkova, Jekaterina Jurłowa-Percht, Franziska Preuss oraz Justine Braisaz.

Rozegrane zostaną biegi masowe, zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na pętli liczącej 1700m. Wszystko to będzie mogła śledzić nawet dziesięciotysięczna widownia. Transmisje z zawodów już teraz zapowiedziały telewizje w Finlandii, Norwegii oraz Rosji. Na razie brak informacji o zainteresowaniu zawodami ze strony polskich stacji telewizyjnych.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga