Białoruski dublet, awanse Szwajnosa i Bałęcznego

Trzecia juniorska konkurencja mistrzostw i trzeci złoty medal dla Białorusi. Dmitrij Lazouski obronił prowadzenie po sprincie, a jakby tego było mało jego kolega z reprezentacji Nikita Łobastow finiszował jako drugi. Swoje lokaty po sprincie poprawili Marcin Szwajnos i Łukasz Bałęczny, którzy finiszowali w drugiej dziesiątce.

Dystans 10km Marcin Szwajnos pokonał z siódmym czasem. W osiągnięciu pozycji lepszej niż trzynasta przeszkodziło strzelanie. Polak pokonywał aż osiem karnych rund. Lepiej pod tym względem spisał się Łukasz Bałęczny. Zawodnik AZS AWF Katowice spudłował tylko raz, dzięki czemu przesunął się na 19. pozycję.

Najlepszy w sprincie Michał Neumann tym razem musiał się zadowolić 22. miejscem. Dobrą lokatę po sobotniej rywalizacji stracił już na pierwszym strzelaniu, gdy nie trafił do celu aż cztery razy. Łącznie karną rundę pokonywał siedmiokrotnie. Rekordzistą pod tym względem w polskiej ekipie był Wojciech Skorusa. Zakopiańczyk spudłował aż dziewięć razy i zajął 36. miejsce. Sześć lokat przed nim finiszował Łukasz Sidorowicz (pięć karnych rund), a czwartą dziesiątkę zamknął Tadeusz Nędza-Kubiniec (trzy karne rundy).

Drugi złoty medal na tych mistrzostwach zdobył Dmitrij Lazouski z Białorusi. Dzisiejszy bieg w jego wykonaniu wcale nie był idealny - po każdej z wizyt na strzlenicy musiał meldować się na karnej rundzie. Łącznie obiegł ją pięciokrotnie. Ani na chwilę nie stracił jednak prowadzenia, a na mecie mógł świętować ze swoim kolegą. Nikita Łobastow, który w piątkowym supersprincie zapoczątkował złote zdobycze dla kadry białoruskiej, dobiegł do mety na drugim miejscu.

Brązowy medal wywalczył Igor Malinowski z Rosji, któremu udało się ograć na finiszu trzykrotnie złotego przed rokiem Viteslava Horniga z Czech.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Bałęczny

 Polska | mężczyzna | Marcin Szwajnos