Hojnisz-Staręga druga w Wiesbaden!

Monika Hojnisz-Staręga zajęła drugie miejsce w prestiżowych zawodach City Biathlon w Wiesbaden. Na podium towarzyszyły jej dwie najlepsze zawodniczki tegorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Polka zajęła w niej dziesiąte miejsce i była najlepsza z polskich zawodniczek. Dobra dyspozycja zimą zaowocowała latem zaproszeniem na silnie obsadzone zawody nartorolkowe City-Biathlon. W nich przyszło Hojnisz-Starędze rywalizować z przeciwniczkami, które ostatniej zimy należały do ścisłej czołówki. Nasza zawodniczka w tym towarzystwie spisała się wybornie. W pięciu strzelaniach miała tylko osiem dobierań i straciła 51,7 s do Lisy Vittozzi. Sama uzyskała 26 sekund przewagi nad Dorotheą Wierer, a to oznaczało dla niej wywalczenie drugiego miejsca.

Na przełomie sierpnia i września Hojnisz-Staręga wybiera się również do Annecy, gdzie weźmie udział w Nordic Festival. Jest to nowa impreza w kalendarzu biathlonowym, która sygnowana jest nazwiskiem jednego z najlepszych zawodników ostatnich lat Francuza Martina Fourcade’a.

W Wiesbaden startowali również mężczyźni. Najlepsi okazali się bracia Boe - zwyciężył Tarjei przed Johannesem. Skład podium uzupełnił Quentin Fillon Maillet.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Lisa Vittozzi

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga