Nowa praca Pichlera

Rację mieli ci, którzy uważali, że Wolfgang Pichler nie wytrzyma zbyt długo na emeryturze. Wieloletni trener szwedzkich biathlonistów rozpocznie pracę dla Szwedzkiego Komitetu Olimpijskiego.

Niemiec jest współtwórcą sukcesów szwedzkiego biathlonu. I to zarówno tych dawnych (Magdalena Forsberg, Ann Carin Olofsson-Zidek, Helena Ekholm, Bjoern Ferry, Carl Johan Bergman), jak i tych aktualnych (Hanna Oeberg, Sebastian Samuelsson). Po zakończeniu sezonu 2018/19 64-latek zakończył współpracę ze Szwedzkim Związkiem Biathlonu i miał się udać na zasłużoną emeryturę.

Pichler długo bez stałego zajęcia nie wytrzymał i związał się umową ze Szwedzkim Komitetem Olimpijskim, w ramach której przyjął ogólną odpowiedzialność za rozwój talentów w sportach zimowych. Zajmować się będzie pracą nie tylko na rzecz rozwoju biathlonu i biegów narciarskich, w jego zakresie będą również skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie, łyżwiarstwo szybkie, short track oraz hokej na lodzie. 

- Naszym celem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku jest stworzenie silnego zespołu, który wywalczy co namniej 20 medali - powiedział Wolfgang Pichler.