Kolejna Rosjanka w innych barwach?

Olga Jakuszowa planuje wznowienie kariery sportowej. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów nie zamierza jednak wracać na sportowe areny w barwach Rosji.

27-letnia aktualnie biathlonistka zakończyła karierę w styczniu 2018 roku po konfilkcie z trenerem Witalijem Noricynem. Ten wciąż odgrywa ważną rolę w sztabie szkoleniowym. To sprawia, że Jakuszowa niechętnie myśli o powrocie do kadry Rosji.

- Przygotowuję się do występów dla nowej reprezentacji. Wciąż czekam na decyzję tego kraju. To jeszcze wciąż nic pewnego, więc nie chcę zdradzać więcej szczegółów - powiedziała Jakuszowa.

- Wróciłam w rodzinne strony. W Borodino mam doskonałą bazę treningową. Przez długi czas byłam poza sportem, dużo odpoczywałem, ale nie zapomniałam jak się trenuję. Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na pomoc mojej pierwszej trenerki - dodała Rosjanka.

Jakuszowa startując pod panieńskim nazwiskiem Galicz uważana była za jedną z najzdolniejszych biathlonistek swojego pokolenia. W latach 2009-2011 zdobyła trzy złote medale MŚJ, dwa tytuły mistrzowskie z MEJ oraz odniosła dwa zwycięstwa w MŚJ w biathlonie na nartorolkach. Jako seniorka nie odnosiła jednak większych sukcesów. W Pucharze Świata wystartowała ledwie sześciokrotnie - ostatni raz w 2015 roku. Lepiej wiodło się jej w zawodach Pucharu IBU, w których zwyciężała trzykrotnie. Jest również mistrzynią Europy seniorek w sztafecie mieszanej z 2016 roku.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Olga Jakuszowa