Kadra trenuje we Włoszech

Biathlonowa reprezentacja Polski od poniedziałku przebywa we  Włoszech. Dwutygodniowy obóz w Livigno jest jednym z najważniejszych elementów przygotowań do sezonu 2019/20.

Trener kadry seniorek Michael Greis ma do dyspozycji cztery zawodniczki: Monikę Hojnisz-Staręgę, Kingę Zbylut, Kamilę Żuk oraz Joannę Jakiełę. To ich drugie wspólne zgrupowanie. W czerwcu Polki wspólnie ze swoim nowym niemieckim szkoleniowcem trenowały w Oberhofie oraz w Dusznikach-Zdroju.

- Jestem zadowolony z postawy zawodniczek na naszym pierwszym wspólnym zgrupowaniu. Mieliśmy świetne warunki do treningów. Rolkostrada w Dusznikach może nie jest najdłuższa, ale drogi asfaltowe w pobliżu są idealne do treningu na nartorolkach lub rowerze. Wrócimy do Dusznik już w sierpniu – powiedział Greis, który pracę z polskimi biathlonistkami rozpoczął z dniem 1 czerwca.

Zgrupowanie we Włoszech rozpoczęło się 8 lipca i potrwa dwa tygodnie.

- Livigno i pobliskie Bormio to tereny idealne do jazdy na rowerze, crossu czy uphilli na nartorolkach. Skupiać się będziemy głównie na budowaniu wytrzymałości. Planujemy też treningi kompleksowe na strzelnicy w Valdidentro – dodał Greis, który zapewnia, że bardzo szybko udało się przezwyciężyć barierę językową.

- Choć podłapałem już kilka polskich słówek to komunikujemy się głównie w języku angielskim. Ogromnym wsparciem jest nasz fizjoterapeuta Tomasz Szpunar, który mówi perfekcyjnie po niemiecku. Jeśli zależy mi na przekazaniu jakichś szczegółowych instrukcji to zawsze mogę liczyć na jego pomoc w tłumaczeniu – zakończył.

Równolegle na zgrupowaniu w Livigno przebywa również kadra mężczyzn. Trener Adam Kołodziejczyk powołał pięciu biathlonistów: Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Mateusza Janika, Marcina Szwajnosa i Grzegorza Guzika. Ten ostatni jednak ze względu na konieczność odbycia przeszkolenia wojskowego jest we Włoszech nieobecny.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Michael Greis