Nagrody dla najlepszych

W sobotę późnym popołudniem w Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2018/19. Zawodnicy zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia w minionym okresie startowym, wręczono również nominacje do kadr narodowych na następny sezon.

Impreza rozpoczęła się od skrótowego przeglądu najważniejszych wydarzeń w polskim biathlonie w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Widzowie – sala była wypełniona do ostatniego miejsca – żywiołowo reagowała na każdy z przywoływanych sukcesów sportowych i organizacyjnych. Pierwszą dekoracją było wręczenie nagród dla czołowej dziesiątki piątej edycji Rankingu Polskiego Związku Biathlonu. Jego zwyciężczynią po raz trzeci z rzędu została Monika Hojnisz.

Następnie na scenie znaleźli się zwycięzcy indywidualnych klasyfikacji Pucharu Polski oraz przedstawiciele tych klubów, które wywalczyły najwięcej punktów w klasyfikacji zespołowej. Wyróżniono również pierwsze trójki poszczególnych kategorii wiekowych IX edycji „Celuj w Igrzyska”.

Z rąk trenerów powołania odebrali członkowie kadr narodowych – seniorek, seniorów oraz młodzieżowej. Nominacje wręczono również członkom sztabów serwisowego oraz medycznego. W związku z wzorową współpracą z Wojskiem Polskim specjalne wyróżnienie otrzymali komendant Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych pułkownik Kazimierz Łucki oraz Zastępca Szefa Wojskowego Zespołu Sportowego major Krzysztof Rybczyński.

Ostatnim punktem wydarzenia było podpisanie umowy na organizację imprez międzynarodowych pomiędzy Polskim Związkiem Biathlonu a Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju.