Hojnisz z zaproszeniem od Fourcade'a

Monika Hojnisz otrzymała zaproszenie do udziału w "Martin Fourcade Nordic Festival", który odbędzie się 31 sierpnia w Annecy. Polka znalazła się w elitarnym gronie ośmiu biathlonistek, które będą rywalizować o wygraną w zawodach pokazowych.

Do tej pory nartorolkowe zawody biathlonowe organizowane były głównie w Niemczech (Puttlingen, Wiesbaden) oraz w Norwegii (Blink Festival). Teraz po raz pierwszy podobna impreza odbędzie się we Francji. W ich organizację zaangażował się sam Martin Fourcade.

- W tego typu zawodach startuję od 10 lat. Wiem jaki mają wpływ na wzrost popularności dyscypliny. Zawsze marzyłem o tym, aby tymi wyjątkowymi emocjami podzielić się z francuską publicznością - powiedział Martin Fourcade, który do udziału w wydarzeniu zaprosił największe gwiazdy światowego biathlonu.

W tym gronie znalazła się również Monika Hojnisz. Dziesiąta zawodniczka tegorocznego Pucharu Świata będzie miała wymagające rywalki. Oprócz Polki zaproszenie otrzymały bowiem Dorothea Wierer, Lisa Vittozzi, Kaisa Makarainen, Paulina Fialkova, Jekaterina Jurłowa-Percht oraz Justine Braisaz.

W męskim wyścigu rywalizować będą Johannnes Thingnes Boe, Benedikt Doll, Dmitrij Małyszko, Quentin Fillon Maillet, Antonin Guigonnat, Simon Desthieux oraz Lukas Hofer. Ósme nazwisko wciąż pozostaje tajemnicą.

Rozegrane zostaną biegi masowe, zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na pętli liczącej 1700m. Wszystko to będzie mogła śledzić nawet dziesięciotysięczna widownia. Transmisje z zawodów już teraz zapowiedziały telewizje w Finlandii, Norwegii oraz Rosji.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade