Nie żyje 17-letni biathlonista z Rosji

Nie żyje Artemi Chasankajew, który na przełomie stycznia i lutego reprezentował Rosję na Mistrzostwach Świata Juniorów w Osrblie. Siedemnastolatek zmarł podczas zgrupowania na Krymie.

Pochodzący z Murmańska Chasankajew był dopiero na początku swojej kariery sportowej. MŚJ w Osrblie były jego jedynym występem międzynarodowym. Rosjanin ze Słowacji wrócił bez medalu - był ósmy w sztafecie, czternasty w biegu indywidualnym, a w sprincie i biegu pościgowym plasował się pod koniec trzeciej dziesiątki. Lepiej szło mu na arenie krajowej, gdzie w swojej kategorii wiekowej sięgnął po dwa złote medale mistrzostw Rosji, co miało być stałą przepustką do kadry narodowej. 

Młody Rosjanin przebywał na zgrupowaniu kadry regionu murmańskiego w pobliżu Ałuszty na Krymie. Rano grupa zawodników udała się na poranny jogging, Chasankajew nie nadążał za grupą, został w tyle i nie dotarł do hotelu. Służby zostały zaalarmowane przez trenerów po obiedzie. Po poszukiwaniach z użyciem psów tropiących znaleziono ciało sportowca. Prawdopodobna przyzyna śmierci to zatrzymanie akcji serca.

Władze Międzynarodowej Unii Biathlonu złożyły kondolencje rodzinie zmarłego biathlonisty oraz całemu środowisku biathlonu rosyjskiego.