Chiny się zbroją

Trenerski transfer lata? Legendarny trener strzelecki Jean-Pierre Amat kończy współpracę z Francuskim Związkiem Biathlonu. Mistrz olimpijski z Atlanty podpisał kontrakt w Chinach.

Amat to były strzelec sportowy. Na igrzyskach w 1996 roku sięgnął po mistrzostwo olimpijskie w strzelaniu w trzech postawach z 50m oraz brąz w konkurencji karabinka pneumatycznego z 10m. Krótko po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął współpracę z rodzimą federacją biathlonową jako trener strzelectwa. Pod jego opieką francuscy biathloniści stali się jednymi z najlepszych strzelców w stawce. Po niemal dwudziestu latach Amat zdecydował się zrezygnować z pracy.

56-latek podpisał już kontrakt z Chińskim Związkiem Biathlonu, na mocy którego będzie konsultował treningi strzeleckie z zawodnikami i zawodniczkami przygotowującymi się do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Francuz dołączył do sztabu szkoleniowego, w którym od roku pracują inni europejscy trenerzy - Austriak JOsef Oberlacher oraz Norweg Tobias Torgersen (były trener Polek). 

Przypomnijmy, że minionej zimy Fenqi Meng została mistrzynią świata juniorek w biegu indywidualnym.