Dziesięcioro kadrowiczów trenuje w Ustce

Polscy biathloniści mają za sobą już pierwsze zgrupowanie w chorwackim Rabacu, w którym trenowali od 8 do 14 maja. Od poniedziałku wraz z czterema koleżankami z kadry seniorek przebywają już na obozie w Ustce, gdzie główny nacisk kładą na doskonalenie umiejętności strzeleckich.

Trener Adam Kołodziejczyk ponownie ma do dyspozycji sześciu zawodników: Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędzę-Kubińca, Mateusza Janika, Tomasza Jakiełę oraz Marcina Szwajnosa.

- Wyjątkowo tym razem to my mamy dobrą pogodę, a reszta Polski nie. Co prawda nie jest specjalnie za ciepło, ale świeci słońce, nie pada, co pozwala nam realizować plany treningowe. Połowa zajęć i tak odbywa się na krytej strzelnicy, ale oprócz tego mamy w programie treningi na rowerze, bieganie crossów, marszobiegi czy zajęcia na basenie oraz siłowni – powiedział trener Kołodziejczyk.

- W związku z tym, że na początku czerwca planujemy konsultację w Oberhofie, gdzie będzie pierwsza okazja do biegania na nartach w tunelu śnieżnym, teraz możemy się skupić wyłącznie na zajęciach ogólnorozwojowych z akcentem strzeleckim – dodał.

W zgrupowaniu uczestniczą również cztery biathlonistki: Magdalena Gwizdoń, Joanna Jakieła, Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Nowy opiekun kadry seniorek Michael Greis pracę z Polkami rozpocznie bowiem od 1 czerwca.

- Trener Greis dostał do wglądu plany treningowe na to zgrupowanie i je zaakceptował. Większość zgrupowań kadra kobiet i mężczyzn będzie miała w tym samym miejscu, więc będzie możliwość się lepiej poznać. Liczę na udaną współpracę z korzyścią dla zawodników i zawodniczek – zakończył Kołodziejczyk.

Zgrupowanie w Ustce potrwa do 30 czerwca. W obozie z powodów osobistych nie uczestniczy dziesiąta zawodniczka tegorocznej edycji Pucharu Świata Monika Hojnisz.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk