Dahlmeier jak Neuner! Niemka kończy karierę w wieku 25 lat

Trochę niespodziewanie, a trochę spodziewanie Laura Dahlmeier ogłosiła zakończenie kariery. Niemka o swojej decyzji poinformowała za pomocą mediów społecznościowych.

O tym, że Dahlmeier rozważa rozstanie z biathlonem pisaliśmy jako pierwsi już w marcu 2017. Pierwotnie plan zakładał, że zrezygnuje z zawodowego uprawiania sportu po igrzyskach w Pjongczang. Niemka dała się jednak namówić związkowi i sponsorom na jeszcze jeden rok startów. Mimo ogromnych kłopotów zdrowotnych jesienią, które wymusiły niemal miesięczną przerwę w treningach Dahlmeier zdołała wrócić do niezłej formy, co potwierdziła dwoma brązowymi medalami MŚ w Ostersund.

- Drodzy kibice, przyjaciele i partnerzy - czas powiedzieć wam do widzenia! Po niesamowicie ciężkim sezonie pełnym wzlotów i upadków nie czuję już tej stuprocentowej pasji, która potrzebna jest do profesjonalnego uprawiania sportu. Dlatego po dłuższym czasie na refleksję postanowiłam zakończyć biathlonową karierę - napisała Dahlmeier.

- Od dzieciństwa poświęciłam się biathlonowi w całości. Dzięki temu byłam w stanie doświadczyć wielu wspaniałych i bardzo intensywnych chwil. Bez biathlonu nie byłabym w stanie zawrzeć tylu pięknych znajomości. Dziękuję za te wszystkie lata w sporcie, to dzięki nim jestem tym kim jestem. Żeby zrobić miejsce na nowe przygody, czas zamknąć biathlonowy rozdział - kontynuowała.

Nie od dziś wiadomo, że prawdziwą pasją Dahlmeier są wędrówki górskie. Niemka ostatnie tygodnie spędzała w Iranie, gdzie 3 maja zdobyła najwyższy szczyt tego kraju Damavand (5671m npm).

25-letnia Niemka w ciągu kilku lat kariery zgromadziła piętnaście medali MŚ (7-3-5). Na igrzyskach w Pjongczang wywalczyła złoto w sprincie oraz biegu pościgowym. Była również trzecia w biegu indywidualnym. W sezonie 2016/17 wywalczyła Puchar Świata. W zawodach tej rangi triumfowała dwudziestokrotnie.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier