Zmiany w programie MŚ w biathlonie na nartorolkach

Zarząd Międzynarodowej Unii Biathlonu podczas swojego kwietniowego posiedzenia w Monachium zadecydował o zmianach w programie Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. W sierpniu 2019 roku po raz pierwszy rozdane zostaną medale w supersprincie.

Zaproponowane przez dyrektora sportowego IBU Felixa Bitterlinga zmiany mają sprawić, że program będzie dynamiczniejszy, a same zawody bardziej ekscytujące. Impreza nadal składać się będzie z trzech konkurencji, ale zamiast sztafety mieszanej zdecydowano się postawić na supersprinty. To jedna z najnowszych konkurencji testowanych póki co wyłącznie w zawodach Pucharu IBU. Rywalizuje w niej przebiega dwuetapowo. Najpierw rozgrywane są eliminacje spośród których trzydziestka najlepszych awansuje do finału, który jest biegiem masowym na dystansie 6km dla mężczyzn oraz 4km dla kobiet. 

W programie mistrzostw ostały się sprint oraz bieg pościgowy, lecz zdecydowano się skrócić nieco dystanse. Zamiast znanych z zimy 10km dla mężczyzn oraz 7,5km dla kobiet, teraz rywalizacja w sprincie odbywać się będzie odpowiednio na 7,5km oraz 6km. W biegu pościgowym mężczyźni przebiegną 10km, natomiast kobiety tylko 7,5km.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach zaplanowana jest na 23-25 sierpnia 2019 roku w Raubiczach.