Otwarcie strzelnicy w Wodzisławiu coraz bliżej

W Wodzisławiu Śląskim w sąsiedztwie Rodzinnego Parku Rozrywki i Szkoły Podstawowej nr 28 powstaje dziesięciostanowiskowa strzelnica biathlonowa. Prace nad jej budową powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

- Z ważniejszych prac pozostał m.in. montaż automatyki obsługującej strzelnicę, same urządzenia są już w Wodzisławiu Śląskim. Oczekiwana jest ekipa montująca. Należy również położyć drugą warstwę asfaltu na obiekcie. Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do końca kwietnia - powiedział Leszek Wróbel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28.

Obiekt będzie bezpośrednim zapleczem dla Biathlonowego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Wodzisławiu Śląskim. Dodajmy, że młodzi biathloniści zyskali też nową bazę noclegową. W budynku szkoły przygotowano 44 miejsca do spania o standardzie hotelu akademickiego.

Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 3 miliony złotych. Budowa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1,2 miliona złotych.

- W maju w Wodzisławiu ma gościć komisja, która oceni wykonanie prac, a tym samym umożliwi ewentualnie zwrócenie się o dodatkową dotację do Ministerstwa Sportu - dodał Wróbel.