Egan zostaje na kolejny rok

Clare Egan planowała zakończyć karierę po sezonie 2018/19, ale wyniki osiągane przez Amerykankę skłoniły ją do zmiany decyzji. Biathlonistka rozpocznie przygotowania do kolejnego cyklu startowego.

W ostatnim starcie sezonu - biegu masowym w Oslo - Egan po raz pierwszy w karierze stanęła na pucharowy podium. W klasyfikacji PŚ zajęła wysokie osiemnaste miejsce podczas gdy żadnego z wcześniejszych sezonów nie kończyła nawet w TOP50. Tak spory postęp 31-latki spowodował, że zdecydowała się zmienić decyzję i nie kończyć kariery. Przypomnijmy, że Amerykanka oprócz występów w Pucharze Świata pełni również rolę członka zarządu Międzynarodowej Unii Biathlonu.

W przyszłym sezonie Egan w kadrze USA ponownie towarzyszyć będą Susan Dunklee, Emily Dreissigacker i Joanne Reid. Kadrę mężczyzn tworzą Jake Brown, Sean Doherty i Leif Nordgren.

Lista kończących karierę po sezonie 2018/19 i tak jest długa. Są na niej m. in. Anastazja Kuźmina (Słowacja), Rosanna Crawford (Kanada), Daniel Mesotitsch (Austria), Fredrik Lindstroem (Szwecja) oraz Simon Fourcade (Francja).

Powiązane osoby

 USA | kobieta | Clare Egan