Premiera

Od 13 kwietnia Polski Związek Biathlonu ponownie ruszy w Polskę promować swoją dyscyplinę i zachęcać wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Zawody „Biathlon Dla Każdego” w 2019 roku odwiedzą w sumie czternaście miejscowości. Pierwsze wydarzenie z tego cyklu już w najbliższą sobotę w Żorach.

„Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to 1500m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

W kalendarzu zawodów ponownie znalazły się miejscowości nierozerwalnie związane z biathlonem takie jak Duszniki-Zdrój, Wodzisław Śląski, Jelenia Góra czy Piechowice. Na mapie „Biathlon Dla Każdego” nie mogło zabraknąć również Wysowej-Zdrój zaprzyjaźnionej z polskim biathlonem poprzez partnera całego cyklu – producenta wody Wysowianka.

Swoją premierę szósta edycja „Biathlon Dla Każdego” będzie miała w Żorach. Miejscem rozgrywania zawodów będzie już tradycyjnie Park Cegielnia przy ulice Folwareckiej. Start pierwszych kategorii nastąpi o godzinie 11:00, udział podobnie jak w poprzednich edycjach będzie bezpłatny. Zapisywać można się elektronicznie, jak również w dniu zawodów. Wystartować może każdy bez względu na wiek! Dodatkową atrakcją „Biathlon Dla Każdego” w Żorach będzie możliwość spotkania z Tomaszem Sikorą, który będzie gościem specjalnym pierwszego przystanku tegorocznej edycji.

Pewnym novum tegorocznego cyklu będzie klasyfikacja rodzinna. Na zwycięzców „Family Cup” czekają niezwykle atrakcyjne nagrody takie jak samochód na weekend z pełnym bakiem od Grupy Pietrzak czy też weekendowy pobyt w ośrodku agroturystycznym od Bobrowniki Agroturystyka.