Ostatni akcent tej zimy

W dniach 5-7 kwietnia odbędzie się ostatnia zimowa impreza sezonu 2018/19 z udziałem reprezentantów Polski. W norweskim Al laureaci 9. edycji "Celuj w Igrzyska" wystartują w Liatoppen Festival.

Coroczne zawody biathlonowe Liatoppen mają już ponad trzydziestoletnią tradycję, bo odbywają się od 1987 roku. W ostatnich latach przybrały formę trzydniowej imprezy przeznaczonej dla dzieci do lat 16 i są największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział dokładnie 1136 młodych sportowców z sześciu krajów (Norwegia, Szwecja, Finlandia, Polska, USA i Grenlandia).

Po raz drugi w zawodach udział weźmie reprezentacja Polski złożona ze zwycięzców “Celuj w Igrzyska” w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych.

Opiekunami grupy będą Tomasz Bernat oraz Rafał Lepel. Przypomnijmy, że przed rokiem zwycięstwo w sprincie szesnastolatków odniósł Marcin Zawół.

Nasi młodzi biathloniści otrzymali szansę wyjazdu do Al i sprawdzenia swoich sił z rówieśnikami z Norwegii oraz innych zaproszonych krajów podczas trzech dni rywalizacji. Pierwszego z nich, czyli już w najbliższy piątek rozegrane zostaną biegi sztafetowe. Na liście startowej znajduje się aż 270 drużyn, które rywalizować będą w kilkunastu seriach nieprzerwanie od godziny 9 do 16. W sobotę rozegrane zostaną sprinty, a na niedzielę przewidziano biegi masowe.

LISTA STARTOWA - SZTAFETY