Debiut supermiksta w MŚ

Cztery lata po oficjalnej premierze supermiksta, konkurencja ta zadebiutuje w programie Mistrzostw Świata. O medale powalczy aż 29 drużyn. Polskę w Ostersund reprezentować będą Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec.

W zawodach Pucharu Świata supermikst rozegrano do tej pory dziewięciokrotnie. Najwięcej, bo trzy razy, wygrywali Francuzi. Po dwa zwycięstwa na koncie mają Austriacy i Norwegowie, raz triumfowali Rosjanie i Włosi. Ci ostatni wygrali przed trzema tygodniami w Soldier Hollow.

Para Wierer-Hofer z pewnością znajduje się w ścisłym gronie kandydatów do złota. Norwegię reprezentować będzie Marte Olsbu-Roieseland i Johannes Boe, Francję Julia Simon i Antonin Guigonnat, Austrię Lisa Hauser i Simon Eder, Szwecję Hanna Oeberg i Sebastian Samuelsson, a Niemcy Denise Herrmann i Erik Lesser.

Polskę reprezentować będą Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec, którzy postarają się powtórzyć wynik z Soldier Hollow. Wtedy zajęli dziewiąte miejsce, najlepsze w historii naszych startów w tej konkurencji.

LISTA STARTOWA