Vittozzi z małą kryształową kulą za bieg na 15km

Lisa Vittozzi zdobyła małą kryształową kulę za bieg indywidualny. To pierwszy taki sukces w karierze Włoszki. Monika Hojnisz po przeciętnym występie w Ostersund wypadła z pierwszej dziesiątki klasyfikacji tej konkurencji.

Polka przed biegiem miała jeszcze teoretyczne szanse nawet na wygraną, ale dopisała sobie tylko dwa punkty za 39. miejsce i spadła na trzynaste miejsce. Żadna z pozostałych naszych zawodniczek nie punktowała w biegach indywidualnych.

W tym sezonie rozegrano trzy konkurencje zaliczane do klasyfikacji tej konkurencji - w Pokljuce, w Canmore oraz podczas MŚ w Ostersund. Bieg w Kanadzie był rozgrywany jednak w nieco innym formacie. Zawodniczki biegały 12,5km, a za pudło doliczane miały 45 sekund. To w związku z niskimi temperaturami panującymi w prowincji Alberta.

W najlepszej sytuacji po zawodach za oceanem była Marketa Davidova. Czeszka miała aż 26 punktów przewagi nad Lisą Vittozzi. Włoszka w Ostersund zajęła drugi miejsce podczas gdy Davidova sklasyfikowana została poza czołową czterdziestką. To oznaczało, że wygrana w klasyfikacji biegu indywidualnego przypadła Vittozzi, która wygrałą ją z przewagą 29 oczek nad Pauliną Fialkovą ze Słowacji. Czeszka spadła na miejsce trzecie.

W środę poznamy właściciela małej kryształowej kuli wśród mężczyzn. W najlepszej sytuacji jest Johannes Thingnes Boe, który ma 10 punktów przewagi nad Simonem Ederem.

KLASYFIKACJA BIEGU INDYWIDUALNEGO

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Lisa Vittozzi