Ósme miejsce Piczury na zakończenie Uniwersjady

Bez medalu wrócą polscy biathloniści z 29. Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku. Ostatnią okazją były biegi masowe, w których najlepszą z Polek była Magda Piczura. Z dwoma karnymi rundami zajęła ósme miejsce.

Polka na ósmej lokacie usadowiła się po drugim strzelaniu i nie oddała jej już do końca. Po raz kolejny poza zasięgiem okazały się Rosjanki. Trzecie złoto w Krasnojarsku wywalczyła Jekaterina Moszkowa, która o trzy sekundy wyprzedziła Jelizawetę Kaplinę. Po brąz sięgnęła Jelena Chirkowa. Klaudia Cichoń finiszowała jako dziewiętnasta, Klaudia Szpak sklasyfikowana została dwie lokaty niżej.

W biegu mężczyzn byliśmy świadkami zakończenia dominacji Rosjan, którzy bez Eduarda Łatypowa i Nikity Porszniewa (obaj dołączyli do składu na MŚ w Ostersund), nie stanęli nawet na podium! Wygrał Espen Uldal z Norwegii, drugi był Maksim Warabiej z Białorusi, a trzeci Adam Vaclacik z Czech. Najlepszy z zawodników gospodarzy, Wasliij Tomszyn, był dopiero czwarty.

Do półmetka wysoko plasował się Przemysław Pancerz. Po pierwszym bezbłędnym strzelaniu był szósty, po jednym pudle na drugim strzelaniu spadł zajmował siódme miejsce. W dalszej części rywalizacji spudłował jeszcze raz i finiszował ostatecznie na trzynastej pozycji.

Mateusz Janik biegał aż siedem karnych rund i zajął dopiero siedemnaste miejsce. Łukasz Sidorowicz zamknął drugą dziesiątkę, a Łukasz Bałęczny uplasował się trzy pozycje niżej.

WYNIKI BIEGU KOBIET
WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magda Piczura