Przełamanie Bakkena, nasi poza sześćdziesiątką

Sivert Guttorn Bakken został mistrzem Europy juniorów w sprincie. Norweg pokonał Tima Grotiana z Niemiec i Tommaso Giacomela z Włoch. Żadnemu z czwórki naszych biathlonistów nie udało się zakwalifikować do biegu pościgowego.

Bakken mimo ogromnego potencjału udowadnianego już w rywalizacji z seniorami, wciąż nie był w stanie wywalczyć indywidualnego złota na MŚJ czy MEJ. Dzisiaj w końcu mu się udało. Strzelał bezbłędnie i pokonał Tima Grotiana z Niemiec o siedem sekund. Dla Niemca to drugi medal w Sjusjoen, bo wcześniej wygrał w biegu długim. Brązowy medal już ze stratą 25 sekund wywalczył Tommaso Giacomel z Włoch. Wszyscy medaliści byli bezbłędni.

Mistrz świata juniorów, Vebjoern Soerum, tym razem był dopiero szósty. Lokatę przed nim uplasował się inny bardzo utytułowany biathlonista Said Karimulla Khalili z Rosji.

Na sprincie swój udział w Mistrzostwach Europy Juniorów zakończyli reprezentanci Polski, którzy w komplecie zajęli miejsca poza czołową sześćdziesiątką. Najbliżej awansu do niedzielnej rywalizacji był Wojciech Skorusa, który zajął 63. pozycję. 

To był ostatni bieg zaliczany do juniorskiej klasyfikacji Pucharu Narodów. Polacy na ostatniej prostej wypadli z pierwszej dziesiątki i zajęli trzynaste miejsce. Ranking wygrali Niemcy.

WYNIKI