Francuzi na inaugurację MŚ bez Bescond

Anais Bescond jest chora i nie przyleciała do Ostersund. Sztab szkoleniowy ma jednak nadzieję, że biathlonistka wydobrzeje przed piątkowym sprintem. W składzie inauguracyjnej sztafety mieszanej zastąpi ją Julia Simon.

Niestety zachorowałam i wspólnie z trenerami zdecydowaliśmy, że nie polecę do Szwecji, aby czasem nie zarazić nikogo z zespołu. Muszę poczekać na odpowiedni moment, aby dołączyć do drużyny. Mam nadzieję, że stanie się to wkrótce - powiedziała Bescond.

Pod jej nieobecność Trójkolorowi zaprezentują się w czwartkowej sztafecie mieszanej w składzie: Julia Simon, Anais Chevalier, Simon Desthieux, Martin Fourcade. Trenerzy mają nadzieję, że Bescond wystartuje w piątkowym sprincie. Gdyby jednak okazało się to niemożliwe to na liście startowej zamiast niej zobaczymy Justine Braisaz, która jest rezerwową. Poza Bescond, Simon i Chevalier sztab reprezentacji Francji stawia bowiem jeszcze na Celię Aymonier.

W biegu sprinterskim mężczyzn wystartują zaś Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Antonin Guigonnat, Emilien Jacquelin i Martin Fourcade. Ten ostatni wystartuje poza kwotą narodową jako mistrz olimpijski w biegu pościgowym.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Anais Bescond