Penkała z wygraną w

Młodzi biathloniści z Polski, Czech i Słowacji rywalizowali w miniony weekend w Osrblie w ramach dorocznych zawodów "Nadzieje Olimpijskie". Zwycięzcą biegu masowego w kategorii młodzików został Bartosz Penkała. Na podium stawali również Anna Nędza-Kubiniec i Jan Guńka.

Po czwartym miejscu w sprincie, w biegu masowym Bartosz Penkała nie miał już sobie równych. Wygrał mimo aż siedmiu pudeł z przewagą pół minuty. Dwukrotnie piąty był Konrad Badacz. W rywalizacji młodziczek Anna Nędza-Kubiniec była druga w sprincie. W biegu masowym spudłowała dziesięciokrotnie i finiszowała jako czwarta.

Spośród biathlonistów startujących w kategorii junior młodszy najlepszym z reprezentantów Polski okazał się Jan Guńka, któremu w biegu masowym udało się wspiąć na trzecie miejsce. O podium w sprincie otarł się Grzegorz Dereń, który uzyskał czwarty czas.

Bez sukcesów wystartowały juniorki młodsze, którym udało się zająć co najwyżej szóste miejsca. Na takiej pozycji sprint ukończyła Patrycja Stanek, szósta była też Klaudia Topór w biegu masowym.

WYNIKI - SPRINT
WYNIKI - MASS START