Ruszyła Uniwersjada, Piczura najlepsza z

W Krasnojarsku rozpoczęły się zmagania biathlonistów w ramach 29. Zimowej Uniwersjady. Pięć z sześciu medali w biegach indywidualnych wywalczyli reprezentanci gospodarzy. Miejsca w czołowej dziesiątce wywalczyli Magda Piczura i Przemysław Pancerz.

Jako pierwsze na trasie zaprezentowały się biathlonistki. Zgodnie z przewidywaniami najlepsze okazały się Rosjanki. Skala ich dominacji robi jednak wrażenie - zajęły sześć czołowych miejsc! Wygrała Natalia Gerbułowa przed Jekateriną Moszkową i Jeleną Chirkową. Z bardzo dobrej strony pokazała się Magda Piczura, która była najlepsza pośród biathlonistek "reszty świata". Spudłowała tylko raz i zajęła siódmą lokatę. Klaudia Szpak z trzema minutami kary zajęła osiemnaste miejsce, jedną lokate niżej z czterema pudłami na koncie uplasowała się Klaudia Cichoń. Obie dzieliło tylko osiem dziesiątych sekundy.

W biegu mężczyzn niezły początek zanotował Mateusz Janik, który na półmetku pozostawał bezbłędny i zajmował czwarte miejsce. W dalszej części rywalizacji spudłował jednak czterokrotnie i spadł na czternastą lokatę. Lepszy od niego okazał się Przemysław Pancerz. Tylko dwa niecelne strzały spowodowały, że na mecie był dziesiąty. W czołowej dwudziestce - na siedemnastym i osiemnastym miejscu - uplasowali się jeszcze Michał Neumann (5 minut kary) i Łukasz Sidorowicz (4 minuty kary). Łukasz Bałęczny z pięcioma pudłami na koncie sklasyfikowany został na 24. pozycji.

Medale z najcenniejszych kruszców - podobnie jak u pań - dla Rosji. Wygrał Nikita Porszniew, który o pięć sekund pokonał Eduarda Latypowa. Jako jedyny z Rosjanami powalczył Felix Cottet-Puinel. Francuz był bezbłędny i zajął trzecie miejsce.

WYNIKI BIEGU KOBIET
WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN